štvrtok | 04. 06. 2020 | meniny: Lenka; zajtra: Laura | Voľby začnú za
Voľba prezidenta Slovenskej republiky
II. kolo    29. marec 2014
Váš ideálny
"kandidát X"
Gyula
Bárdos
Jozef
Behýl
Ján
Čarnogurský
Róbert
Fico
Viliam
Fischer
Pavol
Hrušovský
Ján
Jurišta
Andrej
Kiska
Milan
Kňažko
Stanislav
Martinčko
Milan
Melník
Helena
Mezenská
Radoslav
Procházka
Jozef
Šimko

REKLAMA

Pavol Hrušovský

poslanecký kandidát
"SPOLU NA TO MÁME"

Kandidujúci za: KDH, SDKÚ-DS, MOST-HÍD
Vek: 61 r.
Vzdelanie: vysokoškolské
Právnická fakulta UK, Bratislava 
Povolanie: právnik
Zamestnanie: politik
Jazyky: taliansky a rusky čiastočne
Rodina: 
Vierovyznanie:

Cítim, tak ako vy, že Slovensko sa uberá nesprávnym smerom. Pred zákonom sú tu opäť rovní a rovnejší. Sociálna nespravodlivosť sa prehlbuje. Ľudská spolupatričnosť sa začína vytrácať nielen zo súkromného, ale aj z verejného života. Štát nedokáže poskytnúť starostlivosť starým a slabým. Zažívame obdobie, keď sa slušnosť už nenosí. Predpokladom úspechu je opäť preukaz jednej strany.

Živnostníci a slušní podnikatelia sú postavení do pozície nepriateľov štátu, kým tí neslušní im beztrestne neplatia faktúry. Z roka na rok sa čoraz hlbšie prepadáme v medzinárodných rebríčkoch úrovne vzdelania, miery korupcie a kvality podnikateľského prostredia.

Tieto problémy nemajú jednoduché a okamžité riešenia. Vyžadujú si spoluprácu a vzájomnú kontrolu moci v štáte. Žijeme v ťažkom období a nemáme čas na experimenty. Ako prezident chcem využiť svoje skúsenosti, ktoré som získal v rôznych ústavných funkciách v období, keď sa z čiernej diery v srdci Európy stalo Slovensko tatranským tigrom.

Som presvedčený, že spolu na to máme.

Pavol Hrušovský

Moja ponuka

SPOLUPATRIČNOSŤ

Dnes sa z našej spoločnosti vytrácajú základné hodnoty ako slušnosť, ľudskosť a spolupatričnosť. Každý druhý sudca sa súdi o plat so štátom, ale nemá sa kto zastať učiteľov, zdravotných sestier, živnostníkov. Nemá kto vypočuť dôchodcov, slabých a hendikepovaných ľudí.

Vráťme spolupatričnosť medzi základné hodnoty. Prezident musí hľadieť do tváre každého človeka s odvahou, pochopením a odhodlaním. Budem zastupovať všetkých občanov nehľadiac na sympatie ku konkrétnej osobe alebo politickej strane.

SKÚSENOSTI

Slovensko sa nachádza v ťažkom období. Občanom sú ponúkané rýchle riešenia s neistými výsledkami, zatiaľ čo krajina sa prepadá v medzinárodných hodnoteniach. Miera korupcie je na Slovensku piata najvyššia v EÚ, úroveň vedomostí našich žiakov je pod priemerom krajín OECD a lepšie podmienky na podnikanie ako u nás majú dokonca aj v Rwande. Ľudia stratili nádej, že sa ich sociálna situácia zlepší.

Dnes nie je čas na experimenty. Prezident musí byť schopný od prvého dňa zodpovedne spravovať krajinu. Využijem na to všetky svoje odborné znalosti, politické skúsenosti a medzinárodné kontakty.

ROZVAHA

Úroveň vzťahov v spoločnosti dosiahla kritickú hranicu. Slovensko je extrémne polarizované. Apatia ľudí narastá ako nikdy predtým. Občania sú svedkami rastu sociálneho napätia, rukojemníkmi štátnej byrokracie a obeťami arogancie moci. V krízových situáciách vždy treba zachovať rozvahu.

Prezident musí zmierňovať napätie v spoločnosti, spájať všetky skupiny občanov a brániť zneužívaniu politickej moci. Nebudem podliehať emóciám, ale pokojne a s rozvahou riešiť vzniknuté problémy.

Voľba pravice hovorca:
Martin Krajčovič,
Adresa: Bajkalská 25, 821 01, Bratislava
Mobil: +421 905 620 695
E-mail: martin.krajcovic@volbapravice.sk

Opýtajte sa pána Hrušovského

Pavol
Hrušovský
poslanecký kandidát
Vyjadrite Vaše sympatie
profil na osobnosti.sk
vlastný web
facebook.com
youtube.com