štvrtok | 04. 06. 2020 | meniny: Lenka; zajtra: Laura | Voľby začnú za
Voľba prezidenta Slovenskej republiky
II. kolo    29. marec 2014
Váš ideálny
"kandidát X"
Gyula
Bárdos
Jozef
Behýl
Ján
Čarnogurský
Róbert
Fico
Viliam
Fischer
Pavol
Hrušovský
Ján
Jurišta
Andrej
Kiska
Milan
Kňažko
Stanislav
Martinčko
Milan
Melník
Helena
Mezenská
Radoslav
Procházka
Jozef
Šimko

REKLAMA

Stanislav Martinčko

poslanecký kandidát
"Prezident pre Vás."

Kandidujúci za: KOS
Vek: 61 r.
Vzdelanie: stredoškolské
Povolanie: 
Zamestnanie: vodič, podnikateľ, manažér
Jazyky: 
Rodina: 
Vierovyznanie:

Verím v Boha a doteraz som ho nemusel pre kariéru a funkciu zaprieť. Môžem zodpovedne prehlásiť, že ani  v budúcnosti Boha v sebe nezapriem.

Chcem sľúbiť občanom, že sa v žiadnom prípade nebudem s novinármi súdiť pre karikatúru, aj keby bola pravdivá, som človek, ktorému je humor vlastný.

Nikdy nebudem nadraďovať pýchu s postavenia funkcie nad ľudský život, tak ako to bolo v prípade keď karikatúra krčnej chrbtice stála viac ako životy baníkov v Handlovej.

Doterajšie skúsenosti s politikou na Slovensku hlavne v poslednom období svedčia o tom že politici NEVIDIA narastajúcu chudobu, rozdeľujú spoločnosť na straníkov a nestraníkov, chudobných a na bohatých.

Lož a klamstvo sa stalo pre politikov pracovnou metódou , ktorú používajú každodenne na manipuláciu s verejnou mienkou  a zakrývanie káuz  a prešľapov. V celej histórií nebola vyvodená konkrétna zodpovednosť. KLAMSTVO si vládnuca strana dala i do vládneho programu – po voľbách ich už odškodnenie klientov nebankoviek nezaujíma – ako voliči už boli použití.

Do spoločnosti politici svojim konaním priniesli strach, štát hrubo zneužíva moc na to, že ľudia môžu byť bezdôvodne odpočúvaní, vrátila sa prax s vypínaním telefónov, respektíve bateriek. Takto postupne sa stávame totalitným policajným štátom. Polícia aby namiesto toho aby občanom POMÁHALA  a CHRÁNILA ich ODPOČÚVA.

Logo na ministerstve, ktoré by deti v škôlke s učiteľkami vytvorili za lego, tak štát sa nerozpakuje zaplatiť státisíce. Keď za logo sú ochotní platiť bez vyvodenia zodpovednosti, tak potom sa občania nemôžu čudovať, že ich peniaze končia v daňových rajoch po celom svete, chýbajú peniaze pre učiteľov, zdravotníctvo, slušné dôchodky a sociálne zabezpečenie. Diaľnica z KE -BA ktorá mala byť vr. 2010 je v nedohľadne. Miliónové kauzy zostávajú nevyšetrené, politicky zametené pod koberec, bez vyvodenia zodpovednosti štát nemôže delegovať právomoc bez osobnej zodpovednosti – aj trestnoprávnej. Nový deň, nový škandál.

Mnohé kroky vlády svedčia o vzďaľovaní sa od občanov o čom hovoria mnohé prijaté zákony. Zákony sú mnohokrát napísané nezrozumiteľne, mnohokrát sa stáva, že zlodeji v bielych košeliach idú do akcie, zmenia pomocou zákonodarcov zákony tak, že nakoniec nie sú porušené, čo s úsmevom na tvári v televízií prehlásia. Vláda a jej politika sa míľovými krokmi vzďaľuje od predvolebných sľubov a programu, keď sľubované istoty sú vlastne neistoty. Podnikanie a bežný život ničí všade prítomna korupcia, v ktorej sme na bronzovej priečke v Európe.

Spôsobuje vytvorenie skupiny veľmi bohatých politikov slúžiacich ich záujmom a nespokojnej väčšiny. SMER hlása ako vzor Jánošíka – prvého sociálneho demokrata, len jeho zásadu zmenil na „chudobným brať a bohatým rozdávať“

Doterajší vývoj na Slovensku nemá nič spoločné hlavne vinou politikov s tým čo je slovenskému národu vlastné. Dlhé roky bolo gazdovanie hlavne o obžive. Výsledkom doterajšieho „gazdovania“ sú vyrabované fabriky, prázdne maštale, nepoorané polia, nepokosené lúky. Následkom toho je závislosť na potravinách z dovozu, ktorých kvalita je mnohokrát pochybná. Terajší spôsob gazdovania vyháňa z krajiny státisíce aktívnych ľudí. Keď básnik Samo Chalúpka v roku 1863 napísal báseň Turčin poničan, určite netušil, že aj v roku 2014 bude platiť „a čo staré nevládalo a čo mladé zutekalo“  a 70% mladých školovaných ľudí bez perspektívy chce zo Slovenska ujsť. Neutekajú pred Turčinami, ale pred aroganciou moci súčasnej politiky. Gazda, ktorý národu pyšne oznamuje, že mu požičali, by sa mal v skutočnosti hanbiť, lebo jeho pôžička zvýšila už aj tak vysokú zadlženosť krajiny. Na Slovensku čoraz viac začína platiť „kde je rozum lacný, tam je chleba drahý“  Dobrý gazda si nepožičiava ale nagazdované predáva.

Slovensko nerozkvitá, ale upadá. Svojich občanov vládnuca moc nevidí, nepočúva, klame, okráda, prehlbuje sa chudoba. Prezident s právomocami ,ktoré má čo môže robiť?

Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý ponúkne svoje návrhy, ktoré budú od odbornej aj laickej verejnosti. Vyžadovať konkrétne riešenia od tých na ktorých vymenovanie dal svoj podpis a súhlas. Keď nedôjde k radikálnej zmene systému, ktorý bude obsahovať výmenu skorumpovaných politikov, ktorí dvadsaťpäť rokov občanom sľubujú lepší život, nič sa nezmení.

Chudobní budú chudobnejší, bohatí budú bohatší.

Prezident musí dať jasne najavo, že do funkcií musia byť nominovaní schopní ľudia a z ich schopností bude ťažiť celé Slovensko. Vo svojej funkcií  z pozície prezidenta sa budem zasadzovať za to, aby arcibiskup Róbert Bezák bol rehabilitovaný.

To, že spomínam schopní a gazdovanie,  znamená aj to že najväčší odborníci by mali byť na čelných miestach v štáte aby im nikto nemusel radiť, keď štát kupuje alebo predáva, nie ako teraz, keď radcovia mimo štátnu službu radia za milióny. V prípade netrasparentného nakladania so štátnymi prostriedkami na toto poukazovať a požadovať  vyvodenie osobnej zodpovednosti.

Do politiky idem kvôli službe občanom.

Stanislav Martinčko – môj prezidentský program

 Prichádzam pred občanov s týmto volebným programom

1/ oči chcem mať na to, aby sme sa navzájom VIDELI a nie NENÁVIDELI

2/ chcem mať ústa na to, aby som Vám hovoril PRAVDU nie KLAMAL

3/ uši na to, aby som Vás POČÚVAL nie ODPOČÚVAL

4/ ruky na to, aby som Vám POMÁHAL nie OKRÁDAL

5/ nohy na to, aby som sa k Vám PRIBLIŽOVAL  nie VZDIAĽOVAL

6/  chcem Vašu MÚDROSŤ na to, aby sme spolu GAZDOVALI nie sa ZADLŽOVALI

7/ preto sa uchádzam o Vašu podporu, aby sme to spolu dosiahli

 

Prezident pre Vás -

má záujem sa viac zapájať do politiky, diskutovať o zákonoch a argumentovať v ich prospech alebo neprospech ešte skôr ako ich schváli NR SR a zasadzovať sa za zrušenie zákonov, ktoré nie sú v prospech občanov.

Prezident pre Vás -

bude dbať z titulu funkcie prezidenta na dobré susedke vzťahy, na dobré vzťahy v rámci EU a spojencami v rámci NATO a rozvíjať priateľstvo medzi štátmi .

Prezident pre Vás -

bude citlivo narábať s právomocou, ktorú mu dáva ústava a to je udeľovanie milosti, a odmieta všeobecné amnestie, bude sa zasadzovať o zásadnú zmenu súdov, prokuratúry a polície.

Prezident pre Vás -

sa bude viac zaujímať aj o bežný život občanov, zastávať sa chudobných a chorých, ich práv a presadzovať zákony ktoré im uľahčia život .

Prezident pre Vás -

bude jedným z Vás, človek nie vôbec dokonalý, ktorý v pokore predstupuje pred Vás občanov Slovenka.

Stanislav Martinčko sa narodil 11.02.1952 v Košiciach . Má úplne stredoškolské vzdelanie. Do teraz nebol činný v politike, v súčasnosti pracuje ako generálny riaditeľ v súkromnej spoločnosti Kemax s.r.o.

Stanislav Martinčko

Narodil som sa 11. februára 1952 v Košiciach, kde aj v súčasnej dobe žijem. V roku 1971 som zmaturoval na SPTŠ Moldava nad Bodvou. Mal som záujem študovať na VŠ v odbore ktorý ma veľmi zaujímal – zemepis, telesná výchova, ktorý sa v škole kde som chcel študovať v tomto ročníku neotváral a o iné štúdium som nemal záujem, lebo som vedel, že by ma to v tých časoch nebavilo a na ďalšie štúdium som aj tak v časoch normalizácie nemal nárok, lebo moji rodičia neboli členmi Komunistickej strany, čo bol jeden z predpokladov štúdia. V rokoch 1971 – 1973 som absolvoval povinnú vojenskú službu, na ktorej som dosiahol najvyššiu hodnosť vojak, tu by som spomenul aj ďalší chabý pokus o moje štúdium na VŠ. Ako výborného športovca  ma chceli vojenské služby poslať na Karlovu univerzitu do Prahy, mal som podpísať vojnu, ale keď zistili, že som nie len nebol člen strany , ale v čase prítomnosti vojakov z Prahy  som sedel vo vojenskom väzení za neskorý príchod z vychádzky tak to všetko padlo. Po skončení vojny a až do roku 1990 som pracoval ako vodič kamióna, vedúci dopravy , vodič autobusu.  Od roku 1990 do roku 2000 som podnikal s kovovým šrotom. Od roku 2000 až do teraz pracujem ako generálny riaditeľ v spoločnosti KEMAX s.r.o. , ktorá sa zaoberá spracovaním a výrobou trapézových plechov.

Z môjho súkromia – mám pozitívny vzťah k športu, zvieratám , prírode, rád si prečítam dobrú knihu, pozriem dobrý film, neholdujem  alkoholu, som nefajčiar, verím v Boha.  

Opýtajte sa pána Martička

Stanislav
Martinčko
poslanecký kandidát
Vyjadrite Vaše sympatie
vlastný web
blog.sme.sk