štvrtok | 23. 01. 2020 | meniny: Miloš; zajtra: Timotej | Voľby začnú za
Voľba prezidenta Slovenskej republiky
II. kolo    29. marec 2014
Váš ideálny
"kandidát X"
Gyula
Bárdos
Jozef
Behýl
Ján
Čarnogurský
Róbert
Fico
Viliam
Fischer
Pavol
Hrušovský
Ján
Jurišta
Andrej
Kiska
Milan
Kňažko
Stanislav
Martinčko
Milan
Melník
Helena
Mezenská
Radoslav
Procházka
Jozef
Šimko

REKLAMA

Andrej Kiska

občiansky kandidát
"KAŽDÁ VLÁDA POTREBUJE PROTIVÁHU"

Kandidujúci za: občiansky kandidát
Vek:50 r.
Vzdelanie: 
Povolanie: 
Zamestnanie: 
Jazyky: 
Rodina: 
Vierovyznanie:

Mám 50 rokov a nikdy som nebol členom politickej strany. Pracoval som ako manažér, založil som niekoľko spoločností, stal som sa finančne zabezpečeným človekom a pred siedmimi rokmi som sa rozhodol naplno venovať pomoci ľuďom.

Založil som a podporujem Dobrého anjela, v ktorom som dobre spoznal nedostatky sociálneho systému, problémy zdravotníctva. Hnevá ma, ako politici riadia štát často bez znalosti bežného života ľudí. Stranícke záujmy a nominácie majú navrch pred odbornosťou a záujmami celej spoločnosti. Nefunguje justícia. A tradiční politici postavili okolo seba jeden vysoký múr.

Som presvedčený, že keď bude budúci prezident stáť na strane ľudí, potom budú ľudia stáť za prezidentom - a že taký prezident môže dokázať veľa. Kandidujem na prezidenta ako nestranícky kandidát a chcem vrátiť prezidentskému úradu autoritu a nezávislosť.

Zakladateľ charitatívnej organizácie

DOBRÝ ANJEL

Kto veľa od života dostal, mal by to životu aj vrátiť. Som presvedčený, že je morálnou povinnosťou ľudí, ktorí dosiahli úspech, pomáhať iným. Tým, ktorí také šťastie nemali.

Preto som sa rozhodol po 15 rokoch zanechať podnikanie a pomáhať ľuďom celou svojou energiou.

Pred 7 rokmi som založil neziskovú organizáciu Dobrý anjel, ktorá pomáha rodinám s deťmi, ktoré sa vinou ťažkého ochorenia dostali do finančnej tiesne.

Za sedem rokov svojej existencie sa nám s tímom šikovných ľudí podarilo vybudovať najväčšiu charitatívnu organizáciu na Slovensku.

Do Dobrého anjela pravidelne prispieva viac ako 120 000 darcov, ktorí sumou vyše 20 miliónov eur pomohli už viac ako 5 000 rodinám.

Práca v Dobrom anjelovi mi ukázala, ako veľmi ľudia potrebujú pomoc, ako dôležité je bojovať za zmenu k lepšiemu. Ukázala mi, aké veľké môžu byť zlyhania štátu.

V roku 2011 som za svoje filantropické aktivity získal ocenenie Krištáľové krídlo.

Zakladateľ spoločností

TRIANGEL A QUATRO

Ako manažér a podnikateľ som pracoval viac ako 15 rokov. Od nuly, na zelenej lúke, som vybudoval firmy vo viacerých štátoch a vytvoril pracovné príležitosti pre tisíce ľudí.

Najúspešnejšie zo spoločností, Triangel a Quatro, som založil v roku 1996. Svoje finančné služby poskytli počas svojej histórie viac ako 1 miliónu ľudí a na slovenskom trhu sa stali najúspešnejšími splátkovými spoločnosťami.

V roku 2005 som svoje podiely v týchto spoločnostiach odpredal VÚB banke.

V podnikaní som sa stretával s mnohými negatívnymi javmi, spôsobenými zle fungujúcim štátom. S korupciou a nekompetentnosťou štátnych úradníkov.

So zle fungujúcim súdnictvom, keď niekoľkoročné súdne procesy donútili firmy skrachovať a prepustiť zamestnancov. Boli to trpké skúsenosti.

V roku 2006 som získal ocenenie Manažér roka časopisu TREND.

So svojimi skúsenosťami sa snažím podeliť s mladými ľuďmi prednáškami na vysokých školách a vo firmách na celom Slovensku.

e-mail: kontakt@andrejkiska.sk

Opýtajte sa pána Kisku

Andrej
Kiska
občiansky kandidát
Vyjadrite Vaše sympatie
vlastný web
facebook.com
youtube.com
blogspot.sk